Käesolev materjal on välja antud Euroopa Liidu kaasabil.
Väljaande sisu eest vastutavad projekti "Est Rus Fort Tour" partnerid ning see ei kajasta Euroopa Liidu seisukohta.
Uudiskiri
Subscribe
Printi

Narva ja Ivangorodi kindlused saavad 6 kuu pärast ühtse turismitoote

25.04.2007
18. aprillil 2007.a. sõlmiti tuntud rahvusvahelise firmaga Continuum Group “EstRusFortTour” projekti raames leping Narva ja Ivangorodi kindluste ühtse turismitoote väljatöötamiseks.
 
Projekt “Unikaalse Eesti ja Venemaa kindluste ansambli kui ühtse turismitoote arendamine ning ajaloo- ja kultuuripärandi säilitamine” või lühidalt “EstRusFortTour” sai toetuse INTERREG IIIB programmist.
 
Projekti tähtsamate ülesannete hulka kuulub Narva ja Ivangorodi kindluste ühtse turismitoote väljatöötamine. Töö käigus viiakse läbi turismiteenuste turu-uuring; uuritakse, kuidas teistes riikides on analoogsed turismitooted välja töötatud; analüüsitakse läbi ühtse turismitoode väljaarendamise eeldused ja piirangud, töötatakse välja ja analüüsitakse vähemalt 3 arengustsenaariumi, mille seast valitakse välja kõige sobivam. Valitud stsenaarium töötatakse detailselt läbi, töötatakse välja toote bränd. Erinevatele sihtgruppidele töötatakse välja turismimarsruudid ning giididele viiakse läbi vastav koolitus.

Märtsis 2007 viidi läbi riigihanke konkurss, kus osales kolm firmat. Pakkumiste seast valiti välja Continuum Group OÜ Eesti filiaali pakkumine. Continuum Group töötajad on tunnustatud eksperdid uute turismitoodete väljatöötamise ja turunduse alal. Selles firmas töötavad mitte ainult turismi-, kuid ka ajaloo-, arheoloogia-, arhitektuuri-, disaini-, geograafia-, keskonnaala eksperdid, mis võimaldab erinevaid turismiatraktsioone arendada mitmetahulisemalt.

Continuum Groupi Eesti filiaalil on piisavalt suur kogemus Eesti ajaloo- ja kultuurimälestiste ning ka teaduskeskuste arendamisel. Suuremate projektide hulka kuulub Teaduskeskus Ahhaa, Eesti Vabaõhumuuseum ja mõisad.
 
“EstRusFortTour” projektis osalejad loodavad väga, et valitud firma rahvusvaheline kogemus ja huvi projekti vastu, aitab Narva linnusel ja Ivangorodi kindlusel saada unikaalseks ühtseks turismitooteks - magnetiks, mis meelitaks Ida-Virumaale tuhandeid uusi turiste.

 
Anželika Shticalov
“EstRusFortTour” projekti infospetsialist
 
Lisainfo:
Anne Veevo, projekti koordinaator, Narva linna Arenduse ja Ökonoomika Amet, telefon: 35 99080.