Käesolev materjal on välja antud Euroopa Liidu kaasabil.
Väljaande sisu eest vastutavad projekti "Est Rus Fort Tour" partnerid ning see ei kajasta Euroopa Liidu seisukohta.
Uudiskiri
Subscribe
Printi

«INWETEX - CIS TRAVEL MARKET 2007»

09.10.2007
EstRusFortTour projekti partnerid osalesid rahvusvahelisel turismimessil «INWETEX - CIS TRAVEL MARKET 2007», mis toimus 3.-5.oktoobrini 2007 Sankt-Peterburis.

Rahvuvaheline turismimess INWETEX - CIS TRAVEL MARKET 2007» on muutunud üheks eredamaiks sündmuseks turisminduses ja tähelepanuväärseks kultuurisündmuste edastajaks Sankt Peterburis. Messil osalejate sõnul on turismimess INWETEX ainus suur üritus Loode-Venemaal, mis on suunatud rahvusvahelise turismi ja siseturismi küsimustele. Viimase 15 aasta jooksul on turismimess kujunenud kõige stabiilsemaks, asjalikumaks ja pidevalt kasvavaks turismiürituseks.

Sellel aastal osales turismimessil üle 465 ettevõtte 37 riigist. Külastajaid oli ligi 10000 inimest, mis ületas eelmise aasta näitaja. Külastajate seas oli ligi 6000 turismivaldkonna spetsialisti Peterburist, Moskvast, erinevatest Venemaa piirkondadest ja välismaalt.

Esimest korda oli Euroopa liidu piirilinn Narva esindatud messil ühisel stendil koos Venemaa naaberlinnaga Ivangorodiga. Messil osalemise ja stendi kujundamise vahendid saadi projekti EstRusFortTour “Unikaalse Eesti ja Venemaa kindluste ansambli kui ühtse turismitoote arendamine ning ajaloo- ja kultuuripärandi säilitamine” raames.
 
Turismimessil osalemise põhieesmärgiks oli Euroopa Liidu ja Vene piiril asuvate Narva ja Ivangorodi kindlustusansamblite kohta info jagamine messi külastajatele.

Tõsist huvi partnerlinnade vastu tundis ligi 50 turismifirmat, kes on huvitatud Narvast kui reisisihtkohast Baltimaades ja turistide saatmisest piiri taha. Partnerlinnadest oli huvitatud ka ligi 300 individuaalturisti. Paljud huvilised, kes külastasid messistendi, meenutasid aegu, mil nemad reisisid Nõukogude ajal vabalt Baltiriikidesse ja avaldasid kindlat soovi taas külastada Eestit. Turismisessil koos esindatud Ivangorodist ja Narvast osutus võidukamaks Narva, kuna Venemaa-poolsed partnerid, kes meelitades enda juurde turiste jagasid samas ka infot Eesti viisa vormistamise kohta.

Lisaks materjalide levitamisele ja unikaalsete Narva-Ivangorodi kindluste kompleksi tutvustamisele toimus stendil messi kahe esimese päeva jooksul loterii, mille raames loositi välja peaauhind. Selleks oli tasuta majutus kahele Narva kõige suuremas ja moodsamas hotellis ``Inger``. Loteriis esitatud küsimused Narva ja Ivangorodi kohta tundusid küll algul inimestele keerukad, kuid vaatamata sellele olid nad huvitavad ja õpetlikud.
 
Projekti EstRusFortTour partnerid: Narva Linna Arenduse ja Ökonoomika Amet Eesti poolt ja Ivangorodi linn, samuti Ivangorodi jätkusuutliku arengu Munitsipaalfond, Leningradi oblasti kehakultuuri, spordi, turismi ja noorsoopoliitika Komitee ja Leningradi oblasti Valitsuse Muuseumiagentuur Venemaa poolt loodavad, et messilt saadud edu tõstab märkimisväärselt huvi Venemaa ja välisturistide seas Narva-Ivangorodi piiriregiooni vastu.

Projekti toetas INTERREG IIIA koostööprioriteedi Läänemerepiirkonna programmi INTERREG III B Juhtkomitee.

 
Anželika Shticalov,
Projekti infospetsialist
e-post: angelika.shticalov@narvamuuseum.ee, tel: +37235 99235