Käesolev materjal on välja antud Euroopa Liidu kaasabil.
Väljaande sisu eest vastutavad projekti "Est Rus Fort Tour" partnerid ning see ei kajasta Euroopa Liidu seisukohta.
Uudiskiri
Subscribe
Printi

Narvas toimus Kirde-Eesti ja Loode Venemaa turismifirmade esindajate kohtumine

27.02.2008
21. veebruaril rahvusvahelise projekti EstRusFortTour raames toimus Narvas Kirde-Eesti ja Loode Venemaa turismifirmade esindajate kohtumine.

Kokkusaamisest võtsid osa 27 Eesti ja Venemaa turismifirmade esindajat ning Narva ja Ivangorodi omavalitsused.

Kohtumise peamiseks eesmärgiks oli turismifirmade koostöövõrgu arendamine Narva ja Ivangorodi kindlustevahelise ühise turismimarsruudi väljatöötamiseks.

Osalejad arutasid ühise turismimarsruudi loomise võimalusi, eelistusi, piiranguid ja sellega seonduvaid probleeme.

Narvas ja Ivangorodis viibimise ajal oli külalistel võimalus tutvuda kohalike kindlustustega, Narvas – Narva linnusega ja bastionidega, Ivangorodis – Ivangorodi kindlusega.

Vene firmade esindajad külastasid Narva Muuseumi Kunstigaleriid ja võtsid osa voolimistunnist, kus vooliti huvitavaid kujusid, mille igaüks sai endale mälestuseks jätta.

Külalised tutvusid Narva linna majutusvõimalustega ning hindadega majutus- ja toitlustusasutustes ning olid meeldivalt üllatunud hinna ja kvaliteedi suhtega.

Mõned ütlesid, et sellise visiidi tulemuseks nad avastasid enda jaoks Narva linna uuesti – paljud neist on juba mitu aastat viinud turiste transiidiga läbi Narva, kuid nüüd avaldasid oma soovi ja valmidust juba tulevasel turismihooajal organiseerida kahe kuni kolme päevaseid ekskursioonimarsruute Ivangorod-Narva-Tallinn ööbimisega Narvas.

Järgmisel korral kohtuvad turismifirmad taas Narvas juba selle aasta mai kuus ning samuti projekti ürituste raames.

Kokkusaamise organiseerimise vahendid saadi projekti EstRusFortTour “Unikaalse Eesti ja Venemaa kindluste ansambli kui ühtse turismitoote arendamine ning ajaloo- ja kultuuripärandi säilitamine” raames.

Projekti partneriteks on Narva Linna Arenduse ja Ökonoomika Amet Eesti poolt ja Ivangorodi linn, samuti Ivangorodi jätkusuutliku arengu Munitsipaalfond, Leningradi oblasti kehakultuuri, spordi, turismi ja noorsoopoliitika Komitee ja Leningradi oblasti Valitsuse Muuseumiagentuur Venemaa poolt.

Projekti toetas INTERREG IIIA koostööprioriteedi Läänemerepiirkonna programmi INTERREG III B Juhtkomitee.

Natalia Orava,
«EstRusFortTour» projektijuht, telefon: +37235 99085.