Uudiskiri
Subscribe
Printi

Narvas algasid lossipargi rekonstrueerimistööd

04.02.2013
9. jaanuaril 2013 sõlmiti leping Narva lossipargi rekonstrueerimistööde teostamiseks ning 4. veebruaril paigaldati infostend lühiinfoga ehitustööde kohta, mida teostatakse projekti „Unikaalse Eesti-Vene kindluste ansambli kui ühtse turismitoote arendamine. II etapp. /EstRusFortTour-2“ raames. Projekti finantseeritakse Euroopa naabrus- ja partnerlusinstrumendi Eesti-Läti-Vene piiriülese koostöö programmist 2007-2013.

Leping lossipargi rekonstrueerimistööde teostamiseks sõlmiti Narva Muuseumi ja firma Lemminkäinen Eesti AS vahel, mis oli valitud riigihanke tulemusena.

Tööde käigus heakorrastatakse lossipargi territoorium: eemaldatakse haiged puud, uuendatakse linnusesse viivad teed, restaureeritakse purskkaev, puhastatakse obelisk, istutatakse uusi puid ja põõsastikke, paigaldatakse kommunikatsioon (elekter, kanalisatsioon, veetorustik), uuendatakse valgustus, paigaldatakse pingid, prügikastid, viidad ja infostendid.

Lossipargi rekonstruktsiooni plaanitakse lõpetada oktoobriks 2013.

Rekonstrueerimise protsess jäädvustatakse algust lõpuni video peale, mille tulemusena ilmub lühike videofilm lossipargi rekonstrueerimise ajaloost.

Ehitustööde maksumus on 827 079,78 eurot koos käibemaksuga.

Projektide partnerid on Narva linna Arenduse ja Ökonoomika Amet ja Narva Muuseum (Eesti), Ivangorodi linna administratsioon (Venemaa). Assotsieeritud partnerid on: Muinsuskaitseamet, Ida-Viru Maavalitsus (Eesti), Leningradi oblasti kultuurikomitee, Kingisepa kultuuri-, spordi- ja noorsoopoliitika komitee ja Leningradi oblasti kultuuri riigiasutus „Muuseumi agentuur“ (Venemaa).

Projekti ühine eelarve on 1 824 564, 85 eurot, nendest 10% on partnerite omafinantseering. Programmi toetus on 1 642 108,36 eurot. Narva partnerite eelarve projektis moodustab 906 098,20 eurot.

Eesti-Läti-Vene programmi strateegiline eesmärk on edendada ühiseid arendustegevusi regiooni konkurentsivõime parandamiseks, kasutades ära regiooni potentsiaali ja soodsat asukohta Euroopa Liidu ja Vene Föderatsiooni vahelisel ristteel. Programmi konkreetne eesmärk on muuta laiem piiriala elustandardi ja investeerimiskliima parendamisele suunatud tegevustega nii selle elanikele kui ka ettevõtetele atraktiivseks kohaks. Programmi kodulehekülg on www.estlatrus.eu.
 

 
INFO: Anželika Shticalov
Projekti „EstRusFortTour-2“ infospetsialist
+372 35 99 244
 
Projektijuht: Natalia Orava
+372 35 99 085