Uudiskiri
Subscribe
Printi

Kolm Narva ja Ivangorodi piiriäärset projekti said auhinnad

07.05.2015
28. ja 29. aprillil toimus Pihkvas Euroopa naabrus- ja partnerlusinstrumendi Eesti-Läti-Vene piiriülese koostöö programmi lõppüritus “Piiriülese koostöö maagia”

EstLatRus programmi lõppüritusel osales kokku üle 140 osaleja Eestist, Lätist ja Venemaalt.

Üritusel esitleti programmi EstLatRus saavutusi ja tulemusi kolmes suunas: sotsiaalmajanduslik areng, ühised väljakutsed ja inimestevahelise koostöö edendamine.

Konverentsi teine osa oli pühendatud tulevastele piiriülese koostöö programmidele 2014-2020 „Läti-Vene“ ja „Eesti-Vene“. Kolme riigi esindajad tutvustasid programmide ettevalmistamise käiku ja prioriteete, mille alusel toetatakse projekti ettepanekud järgmisel programmi perioodil.

Ürituse lõppedes autasustati kõige edukamad projekte, mille tegevused toimusid ka Venemaa territooriumil. Kolm Narva ja Ivangorodi ühisprojekti sai eriauhinnad

Suuremahuline projekt “Unikaalse piiriülese Narva-Ivangorodi kindluste ansambli kui ühtse kultuuri- ja turismiobjekti arendamine/LSP6”, mille peamisteks töödeks on Narva bastioni ”Viktoria” ja Ivangorodi kindluse püssirohu aida restaureerimine ja külastajatele avamine, sai auhinnad nominatsioonides: ”Parim projekti objekt- Ivangorodi kindlus”, ”Parim lahendus” ja ”Leningradi oblasti pärl”

Projekti "Eesti-Vene unikaalse kindlustusansambli ühise turismitoote arendamine. II etapp/EstRusFortTour-2", mille käigus rekonstrueeriti Lossipark ning ehitati mugav juurdepääsutee Ivangorodi kindluse juurde, tunnustati nominatsioonis ” Parim projekti objekt- juurdepääsutee ja trepid Ivangorodi kindluse juurde”.

Projekt "Narva ja Ivangorodi kaldapealsete ajaloolise kaitseala integreeritud arendamine, II etapp/River promenaades" auhinnati nominatsioonis ”Parim projekti objekt – Ivangorodi promenaad“ Selle projekti tulemusena rekonstrueeriti Narva poolel promenaadi ülemine osa (Pimeaia osa) Ivangorodi poolel ehitati valmis jõepromenaadi osa, mis jääb Ivangorodi kindlusest põhja poole (Kalaturg).

Narva Linna Arenduse ja Ökonoomika Amet on juhtivpartner kõigis eelnimetatud projektides. Samuti programm EstLatRus kavandab läbi viia lõppüritused Eestis ja Lätis.

Kokku toetatud Euroopa naabrus- ja partnerlusinstrumendi Eesti-Läti-Vene piiriülese koostöö programmist 50 projekti eelarvega 58,89 mln eurot.